Gintama Shinyaku Benizakura-Hen

Šiame filme:
Murata Tetsuko ir jos brolis Tecuja – kalviai, puoselėjantys savo tėvo tradicijas, kreipiasi į Gintokį, prašydami rasti pavogtą, jų tėvo nukaltą, kardą “Benizakura”. Kol Gintokis vykdo užduotį, nebylioji Elizabet taip pat kreipiasi į Jorozują pagalbos. Jos geras draugas, pakeleivis Zura… atsiprašau, t. y. Kacura – dingo. Ir likę jorozujos trijulės nariai nutaria imtis iniciatyvos… Kaip visada tirant šias bylas mūsų “šimtadarbiai” papuls į mirtinus pavojus, apsijuoks patys ir prajuokins žiūrovus.

Trumpa priešistorė:
“Gintama. Benizakuros istorija. Perpasakota!” tai absurdiška, fantastinė parodijų anime apie samurajus ir “Gintokio Joruzujos” laisvai samdomų padėjėjų nuotykius pseudo viduramžiškame Edo mieste. Žemę užgrobę ateiviai Amanto uždraudė nešioti kardus, tačiau vieno šimtadarbio – Gintoki Sakata – širdyje tikroji japoniška dvasia vis tik išgyveno. Jo padėjėjas, nerangus akiniuotis Šinpačis – pastoviai ignoruojamas “proto balsas”, o trečioji Jorozujos trijulės narė – nuostabioji Kagura, Jato klano narė. Jos augintinis Sadacharu, gigantiškas šuniukas, turintis žavų įprotį kramtyti galvas visiems, kurie jam pasipainioja. Jie save vadina Jorozuja, “visų galų meistrais” ir vykdo bet kokius užsakymus, svarbu, kad sumokėtų.

Šiame anime pajuokiama daugybė štampų, parodijuojamas “Bleach”, “Kaubojus Bibopas”, “Captain Harlock”, “Naruto” ir daugelis kitų žymių serialų. Humoras svyruoja tarp “tualetinio” ir “subtilios ironijos”, o šiaip tai ši “kandi” komedija neturi jokių rėmų ar ribų.

Sorachi Hideaki sukurtas Gintamos pasaulis – tai analogija į tikrus istorinius įvykius, kai 1853 metais į Japoniją atvykę amerikiečių generolo Perri “juodieji laivai” (Amanto analogija) privertė tuometinį vyriausiąjį vadą “šiogūną” sudaryti Japonijai nenaudingą prekybos sutartį ir nutraukti savanorišką šalies izoliaciją, trukusią daugiau nei du šimtmečius. Dalis samurajų, likusių be šeimininko, sudarė kariauną, palaikančią Imperatorių. Tačiau kita dalis samurajų, palaikančių šiogūną, grįžo į Edo ir suformavo specialiosios policijos būrį “Šinsengumi”. Po paskutiniojo šiogūno atsistatydinimo, Edo buvo pervadintas į Tokijų, o dar po kelių dešimtmečių samurajams bus uždrausta nešioti kardus… Daugelis personažų – realių istorinių asmenybių parodija, nors vienas majonezo mėgėjas kartais tuo verčia suabejoti…

Išvertė ir įgarsino – Liežuvėlis