Koutetsujou no Kabaneri (Kabaneri of the Iron Fortress)

https://ih1.redbubble.net/image.208253606.0369/flat,550x550,075,f.u1.jpg

Bendrai apie kūrybinę grupę:
Kabaneri of the Iron Fortress anime kurta tos pačios kūrybinės grupės “ Wit Studio”, kaip Attack On Titan, Vyriausiasis direktorius Tetsurō Araki, kurio darbai visiems žinomi kaip: Death Note (2006–2007), Highschool of the Dead (2010), Guilty Crown (2011), Sword Art Online (2012). O istorijos autorius Ichirō Ōkouchi, kurio darbų sąrašas nemažas, bet paminėsiu: Turn A Gundam (1999), Code Geass: Lelouch of the Rebellion (2006–07), Berserk: Golden Age Arc (Filmų trilogija 2012–13), Devilman Crybaby (2018).
Garso takelis sukurtas Hiroyuki Sawano, jo muzika skambėjo daugybėje anime, filmų ir t.t., bet paminėsiu : Soul Link (2006), Blue Exorcist (2009), Guilty Crown (2011 – 2012) ir žinoma visose Attack on Titan dalyse ir filme.

Trumpa įžvalga:

Kabaneri of the Iron Fortress steampunk, post-apokalipsinis , siaubo veiksmo anime, kuris negali būti nelyginimas su kitu Wit Studio darbu, kurį minėjau Attack On Titan. Kodėl? Dėl paprastos priežasties, nes yra  panašumų. Kadangi Iš karto po pirmo sezono Attack On Titan buvo imtasi kurti Kabenari anime. Visiems Attack On Titan fanams buvo sunku nevertinti kaip “pigios kopijos”, todėl dauguma komentarų, nuomonių, apžvalgų neišvengia lyginimo (kaip ir aš šiuo metu). Negaliu atmesti panašumo, kad žmonės gyvena už sienų, kurias pastatė, kad liktų gyvi, dėl pagrindinio veikėjo noro atkeršyti, dėl dramos kūrimo tais pačiais principais, na ir panašumai baigiasi čia. Aš asmeniškai tikrai galvojau, kad tai “plagiatas, su šiek tiek pakeistais namų darbais”, bent pirmų serijų metu, bet įsitraukus į istoriją nustojau taip manyti.
https://cdn.discordapp.com/attachments/547547669132869673/571632508010233856/palygintuvas.jpg
Istorija su papildoma informacija:
Prieš 20 metų keistas virusas pakeitė žmonių gyvenimą kartu su industrializacija. Virusas plito sparčiai paversdamas žmones į kabane – zombius. Kabane – pusiau protaujančios ,nemirusios būtybės, kurios per ilgą laiką gali išmokti naujų dalykų, tarkim kovos menų. Kabane sunku nugalėti, nes tai ne mums įprastai žinomi zombiai, galvos sužalojimas neturi jiems problemų, nebent nupjauti galvą. Kabane įveikiamas, kaip vampyrui pervėrus širdį, kuri yra saugoma plieno šarvu, kuris primena narvą. Gynybai ir kovai su kabane naudojamas garų šautuvas su švino kulkomis, kurios nėra efektyvios prieš kabane, kadangi švinas yra minkštas metalas.  Kovoti su kabane gali tik bushi – kariai, kurie hierarchijoje užima aukštą vietą.

Žmonės po kabane atsiradimo pradėjo gyventi miestuose  – stotyse/fortuose, kurie apsupti aukšta tvora, saugančia nuo kabane.  Miestai sujungti atviru geležinkelio infrastruktūros  tinklu ir tikrai įstabiais lokomotyvais (traukiniais), kurie yra būdingi steam punk kultūrai. Patys lokomotyvai yra pritaikyti važiavimui tarp stočių ir kabane atakų. Vagonai yra įprastos geometrinės formos, metalinio korpuso, ambrazūra pritaikyta garo ginklams.  Pats lokomotyvas primena laivo forpiką (priekį) ar net du plūgus sujungtus į vieną.  Priekio paskirtis “nustumti” kliūtį į šoną ir leisti judėti į priekį, kadangi atstumai tarp miestų yra dideli ir kiekvienas stojimas gali būti pražūtingas.
Tokiems  traukiniams prižiūrėti reikia daug inžinierių, kurie atlieka sunkius darbus nuo valymo iki korpuso tvirtinimo. Vienas iš inžinierių ir bus mūsų istorijos pagrindinis veikėjas. 

Trumpa pagrindinė istorija:
Anime istorija prasideda Araganės mieste, kai naktį ją taranuoja kabane ir miestas apimtas chaoso ir siaubo pradeda griūti. Pagrindinis veikėjas Ikoma sugalvoja išbandyti naujai sukurtą šaunamąjį ginklą ant gyvo kabane.  Ikoma nori nugalėti visus zombius, dėl savo sesers netekties, kada jis būdamas vaikas negalėjo jos išgelbėti.  Dėl tos priežasties jis nugali virusą ir mutuoja į kanaberi, žmogaus ir kanabe hibridą. Tuo metu išsigelbėję žmonės pabėga į “geležinę tvirtovę” traukinį, kuris atvyko dieną prieš sugriūnant miestui, taip daliai žmonių pavyksta išsigelbėti ir pagrindinis veiksmas toliau vyksta traukinyje.

Pagrindiniai veikėjai:

Ikoma – Užsispyręs, naivus genijus, kuris dėl asmeninių priežasčių nori nužudyti kabane, dėl tos priežasties  sukuria naują šaunamąjį ginklą. Ikoma turi daug savivertės problemų, kurios kartais gali būti erzinančios, bet kuria įdomų personažą.

Mumei – Pirmuosiuose epizoduose tikra lyderė, kuri padeda miestui nelaimės metu, tikra kovotoja ir žavus personažas. Iš tiesų pradėdami kurti anime, kūrybinė grupė norėjo, kad pagrindinis veikėjas būtų mergina, bet vėliau dėl kažkokių priežasčių pakeitė viską. Pačio siužeto metu galime matyti kaip personažas staigiai pasikeičia. Iš lyderės ir kovotojos tampa į patiklią, naivę merginą  su brolio kompleksu.  Keliuose šaltiniuose buvo minima, kad kūrybinė grupė norėjo pavaizduoti nepriklausomą, moterį, bet vis tiek priklausomą nuo vyro, ta prasme, kad Mumei greitai pavargsta ir jai reikia apsaugos.Tie šaltiniai rėmėsi dabartine Japonijos padėtimi dėl lygių teisių ir feministinio judėjimo, bet ar tai tiesa, negaliu pasakyti.

Ajame  Yomogawa  – Vyriausioji Yomogawa dukra, kuri po tėvo netekties tampa atsakinga už Agranės miesto žmones.  Miesto vadovai turi specialius raktus, kurie užveda traukinius, realiai kas turi raktą priima sprendimus ir vadovauja  bushi kariams. Ajame yra subrendusi, atsakinga tyli mergina, kuriai tenka užsitarnauti žmonių pasitikėjimą kaip lyderei.

Kurusu Konochi –  Ajame asmens sargybinis, išdidus, užspyręs jaunuolis. Pasiryžęs mirti už duota bushi priesaiką. Puikiai valdo kataną ir turi ypatingus jausmus Ajame.

Biba Amatori – Jį sutinkame antroje anime pusėje. Medžiotojų lyderis, sumanus taktikas. Jo tėvas yra Okimasa Amatori, kuris vadovauja Kongoukaku miestui.

Piešimas ir efektai:
https://cdn.discordapp.com/attachments/547547669132869673/571632621965279233/Sautuviukas.jpghttps://cdn.discordapp.com/attachments/547547669132869673/571632627698761728/Traukinukas.jpg
Iš pradžių pagalvojau koks detalus anime, kaip gražiai sudėti šešėliai ir bam epizodo metu kelis kartus galima pamatyti  “paturbintus”  (money shot) veikėjų kadrus. Kurie tikrai labai išsiskiria iš bendro piešimo stiliaus ir vėliau priveda prie suvokimo, kad nėra viskas taip gražiai nupiešta. Veikėjų piešimo autorius yra Haruhiko Mikimoto, kai tai sužinojau buvo garsus “aaa”. Jis gerai žinomas dėl savo 80-ųjų stiliaus piešimo, estetikos ir braižo, kadangi mėgsta dirbti analoginiu būdu (rankomis). Autorius stengėsi, kad merginos animėjė būtų žavios ir suteikė joms papildomus šešėlius, gylio pojūtį, vaikinus paliko paprastai nupieštus. (Informacijos kodėl buvo taip pasielgta niekur neradau). Daug nerašysiu apie piešimą ir šešėliavimą, kuris suteikia gyvumo, 3d projekciją. Kaip ir iš laikytas šviesos srautas, kada blizgūs objektai atspindi daugiau šviesos, taip sukuriamas kontrastas tarp tamsos ir šviesos. Mes tai matome kiekvieną dieną natūraliai, bet anime kūrėjai, retai kada į tai kreipia dėmesį ir naudoja “vieno” šešėlio taisyklę, nes tai greičiau ir pigiau. Tokiu pat būdu buvo objektams uždėtas “tekstūros ir faktūros” efektas, kada galim matyti skirtingus metalus.  Kabaneri of the Iron Fortress  buvo tuo metu pirmas anime, kuris panaudojo du šešėliavimo tipus, faktūros efektus ir drąsiai piešė veikėjus 80-ųjų stiliumi.

https://cdn.discordapp.com/attachments/547547669132869673/571632733399416832/1462415212_1_7_201eaedfe1a6c007de76296eb13e923c_copy.jpghttps://cdn.discordapp.com/attachments/547547669132869673/571632732434857984/merginos_copy.jpg

Mano asmeninė nuomonė:
Tikrai žavaus detalaus piešimo anime turi daug veiksmo ir kraujo. Bet vietomis dėl veikėjų poelgių norėjau užversti laptopą, nes nėra nieko blogiau nei “kvailas” veikėjas be priežasties. Žinoma, jei istorija būtų ilgesnė ir veiksmas rutuliotųsi ne taip greitai, viskas būtų gerai. Kadangi turim 12 epizodų ir tik viename, šiek tiek mus supažindina su tikrais veikėju charakteriais, nėra ko norėti daugiau. Tikrai negalėjau nelyginti su Attack On Titan anime, nes kai kuriuų veikėjų personažai buvo panašus, kuriantys tokias pat dramas. Bet atmetus panašumus galima matyti, kad veikėjai yra daugiau paslankūs nei Attack On Titan.
Po 7 epizodo, anime pasikeičia tiesiog žaibiškai ir reikia laiko suprasti kas vyksta, norint nepamesti pagrindines minties. lr čia susiduriam su problema, kad žinom labai mažai apie veikėjus, apie visą kabane istoriją ir veiksmas tiesiog bėga.
Tai nėra anime, kuri bus įrašyta į istoriją ir apie ją kalbės ir po 20 metų, bet tai puikus anime, jei šiuo metu neturi ko žiūrėti ir ieškai kažko naujo. Koutetsujou no Kabaneri  rekomenduoju, jei  tau patinka zombiai, post – apokaliptiniai, veiksmo anime.

Trumpi klausimai – atsakymai:

1.Kabaneri of the Iron Fortress yra Attack On Titan kopija? – Ne, bent taip sako patys kūrėjai, panašumų turi, bet veiksmas rutuliojasi visai kitaip. Attack on titan žmonės tarsi neturi išeities, yra pasmerkti, o Kabaneri of the Iron Fortress žmonės turi ginklus, kurie yra efektyvus prieš kabane.

2.Ką reiškia baltas ženklas rodomas pradžioje? – Apsivalymo žymė arba šeštasis jausmas.

3. Kodėl Suzuki kartais kalba angliškai? – Kadangi jis yra atvykęs iš Britanijos salyno, nėra žinoma iš kurio konkretaus regiono. Jis turi “garbanas”, kurios yra būdingos UK steam punk kultūrai.

4.Kodėl Mumei garų pistoletai gali nužudyti kabane vienu šūviu? – Nes jos pistoletas pagamintas su kabane medžiagomis. Kaip ir Biba katana, ar prieš tai Ikoma patobulina Kurusu katana.

 

Už išsamią apžvalgą dėkojame Just Deep

Komentarai